Program pielgrzymki do Ziemi Świętej

    TERMIN: 28.06-05.07.2020

  1. DZIEŃ — Zbiórka na lotniku w Polsce. Odprawa biletowo – paszportowa i przelot do Izraela. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.
  2. DZIEŃ – Ś niadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Obiadokolacja i nocleg .

3 DZIEŃ – Śniadanie. Zwiedzanie Nazaretu:      Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Następnie przejazd do Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Obiadokolacja. Nocleg.

  • DZIEŃ – Przejazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
  • DZIEŃ – Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg

6 DZIEŃ Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os):        w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

7 DZIEŃ – Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 15 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg

8 DZIEŃ – Śniadanie i przejazd do Tel Avivu Jaffo – zwiedzanie najstarszej części miasta. Dla chętnych możliwość kąpieli w M. Śródziemnym. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju.

Przy zapisie wpłacamy 500 zł. zaliczki zgłoszenia pod numerem

telefonu 516 484 521.    Ks. Grzegorz Paszka

ŚWIADCZENIA W CENIE:

O    bilet lotniczy do/z Izraela opłaty lotniskowe zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów)

w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej  wyżywienie: 2 posiłki dziennie,  udział w programie imprezy  transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania

O opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA OD: 2950 PLN+ 185 US

Organizator: Juventur Piotrków Trybunalski Sp. z o.o. ul.Słowackiego 103 97-300 Piotrków Trybunalski tel/fax. 44 646 87 13 (14) turystyka@juventurpiotrkow.pl